יום נשים בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון

הפקולטה להנדסת מכונות מקיימת מדי שנה יום נשים , שמטרתו  לעורר מודעות לחשיבותו של התחום בקרב תלמידות תיכון הלומדות במגמות מדעיות-טכנולוגיות ומועמדות ללימודים בטכניון. ביום זה מקבלות המשתתפות סקירה על מקצוע הנדסת המכונות בתעשיות עתירות הידע ובאקדמיה, ועל לימודי הנדסת מכונות בטכניון כקרש קפיצה לקריירה בתחום זה.

 

 14.12.2016

 יום הנשים השישי בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון .

 

01.03.2015

יום הנשים החמישי בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון . 
באירוע, שהתקיים בשיתוף עם תכנית ‘מצוינות למדעים’ של עיריית חיפה ותכנית המצוינות למגזר הדרוזי ‘ניצני הטכניון’, השתתפו 200 תלמידות י”א -י”ב הלומדות במגמות מדעיות-טכנולוגיות, וכן תלמידות במכינה הקדם-אקדמית של הטכניון וסטודנטיות בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.

                                                                                

 

 01.03.2015 2 יום נשים בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון יום נשים בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון

  

התלמידות במעבדה לאופטומכניקה של פרופסור טל כרמון                  התלמידות במעבדה לביו-רובוטיקה ולביו-מכניקה של פרופסור אלון וולף                             ד"ר ירום, בוגרת הפקולטה, המכהנת כיום כמנהלת המחקר והפיתוח של חטיבת מנור ברפאל

 

                                                                                                                                                                         

יום הנשים חולק לשני מושבים, במהלכם נחשף קהל המשתתפות למקצוע הנדסת המכונות דרך הרצאות מפי בוגרות הפקולטה המשמשות בתפקידים בכירים בתעשייה, וסיורים במעבדות הפקולטה, שהציגו פיתוחים טכנולוגיים ומחקרים פורצי דרך.


דיקן הפקולטה להנדסת מכונות בטכניוןפרופסור יורם הלוי, בירך את התלמידות ואמר: “אנחנו בפקולטה רוצים לקבל את הסטודנטים הטובים ביותר. ישנן נשים רבות ומוכשרות שבעבר לא מצאו את דרכן לפקולטה ולטכניון.. מהנתונים שבידי אני יכול לומר לכן במפורש כי ציוני הסטודנטיות בפקולטה גבוהים בממוצע מציוני הסטודנטים. תחום הנדסת המכונות הוא רב ומגוון, ואני מקווה שבזכות החשיפה למגוון התחומים שתקבלו היום בפקולטהה תצטרפו אלינו. נקבל אתכן בזרועות פתוחות.”


“אני מברכת אתכן בשם כל נשות הטכניון,” אמרה לתלמידות כלת פרס ישראל, פרופסור מרים ארז, המשמשת מרכזת נושא מעמד האישה בטכניון. “אנחנו בטכניון מתקדמים בצעדים יפים לנוכחות רבה יותר של נשיםם בקמפוס, והסטודנטיות החדשות מהוות 40% מכלל הסטודנטים שהחלו ללמוד כאן בשנת הלימודים הנוכחית. לצערי אחוז הנשים בהיי-טק הישראלי נמוך, אבל הטכניון הולך ומשתנה ועמו מגוון תחומי הלימוד. אני מקווהה שתבחרו להצטרף לטכניון. זהו שינוי שיוביל לרווחתכן ולרווחת החברה הישראלית כולה.”


“ככל שיותר נשים יצטרפו לתחומים המדעיים-טכנולוגים, כך יגדל הממשק בין ההנדסה לחיים, וכך יוכלו נשים לשלב ביתר קלות בין חיי משפחה, אתגרים במחקר, עניין ופרנסה הולמת.” כך אמרה ד”ר תמי ירום ביום נשיםם שנערך בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון. ד”ר ירום, בוגרת הפקולטה, מכהנת כיום כמנהלת המחקר והפיתוח של חטיבת מנור ברפאל, וזה מכבר זכתה בפרס ‘עובד ישראל’. בהרצאתה היא עודדה את המשתתפות לבחורר בלימודי הנדסת מכונות בטכניון, והוסיפה: “אני לא מאמינה באפליה מתקנת; אימרו לעצמכן שאתן טובות כמו האחרים ואפילו יותר, ואל תעצרו את עצמכן בגלל הסביבה.”


“תמיד אהבתי לפרק ולהרכיב דברים”, אמרה לתלמידות בוגרת הפקולטה יעל שילוח, המשמשת כראש צוות פיתוח באינטל חיפה. “אני מתחברת לצד המעשי ולכן בחרתי ללמוד הנדסת מכונות. קשה לחזות את העתיד, אך אם תלמדו בטכניון תהיו חלק מהתעשייה שתיצור את העתיד. תחום הנדסת המכונות הוא בסיס נפלא להשתלבות בעולם הטכנולוגי”.


האירוע התקיים בתמיכת ‘אינטל ישראל’ נותנת החסות לאירוע, ו’מוטורולה סולושנס ישראל’, שתרמה מלגות עידוד לסטודנטיות שהחלו את לימודיהן בפקולטה בשנה”ל תשע”ה.                                                                                                                                                                            

הצילומים והכתבה:  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל > Archive > “יום נשים” בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.

 

 

24.03.2014

יום הנשים הרביעי  בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון . 

בארוע השתתפו 150 תלמידות תיכון הלומדות במגמות מדעיות-טכנולוגיות ומועמדות מאזור חיפה והצפון, בין השאר מבתי הספר בסמ”ת המחודש בחיפה, אורט אלון ביקנעם ותיכון עירוני ו’ בחיפה.


יום הנשים חולק לשני מושבים, במהלכם נחשף קהל המשתתפות למקצוע הנדסת המכונות דרך הרצאות מפי בוגרות הפקולטה המשמשות בתפקידים בכירים בתעשייה ובפקולטה. במפגש עם סטודנטיות מן הפקולטה ובסיורים במעבדות הפקולטה, נחשפו המועמדות לחשיבותו של המקצוע בתעשיות עתירות הידע ולתרומתו למערכי הפיתוח והייצור.

 

 

24 03 17 1

 

24 03 17 2

       

                                                       התלמידות במעבדה לביו - רובוטיקה ולביו - מכניקה. צילום: שיצו שירותי צילום, דוברות הטכניון                                         התלמידות במעבדת תכן ויצור. צילום: שיצו שירותי צילום ,דוברות הטכניון.

 

פרופסור אלון וולף, ראש המעבדה לביו-רובוטיקה ולביו-מכניקה בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, בירך את התלמידות ואמר: “אני בוגר הפקולטה, וכל מה שלמדתי בחיי למדתי כאן בטכניון. השם ‘הנדסת מכונות’ מטעה, כי לא מדובר כאן בלימודי מכונות עם לכלוך על הידיים וגריז על הרצפה; אנו עוסקים בפקולטה ב’הי-טק’, במגוון רחב של נושאים ופיתוחים, מתחום ההנדסה הרפואית, הרובוטיקה, המכניקה, ועד לאנרגיה ובקרה.”

 

ד”ר תמי ירום, סמנכ”ל המו”פ של חטיבת מנור ברפאל, העבירה את ההרצאה המרכזית ביום הנשים. ד”ר ירום, בוגרת הפקולטה, פועלת שנים רבות לקידום תלמידות למדע וטכנולוגיה, וזה מכבר זכתה בפרס ‘עובד ישראל’. בהרצאתה עודדה ד”ר ירום את המשתתפות לבחור בלימודי הנדסת מכונות בטכניון, והוסיפה כי ככל שיותר נשים יצטרפו לתחומים המדעיים טכנולוגים, כך יעסקו התחומים יותר ויותר במקומות בהם ההנדסה משיקה לחיים האנושיים, ולנשים יהיה יותר נוח ומעניין למצוא שם את עצמן ולשלב בין חיי משפחה, אתגרים במחקר, עניין ופרנסה הולמת. “אל תעצרו את עצמכן בגלל הסביבה,” אמרה לתלמידות.


“הזיהוי של הנדסת המכונות עם עבודה מכנית מלוכלכת אינו מדויק,” אמרה בוגרת הפקולטה ד”ר שרון הורנשטיין, העובדת היום בחברת הסטארט-אפ מרדין. “בהנדסת מכונות יש הרבה חלקים מכניים וברגים, אבל התעשייה בארץ בתחום היא תעשיה ‘נקייה’, עתירת ידע והיי-טקית. התעשייה עתירת הידע בארץ מחפשת נשים מהנדסות, הודות ליכולותיהן לבצע מספר רב של משימות במקביל.”

האירוע התקיים בשיתוף עם העתודה האקדמית של צה”ל, “מוטורולה סולושנס” ו”אינטל ישראל”. שתי החברות תרמו מלגות עידוד לסטודנטיות שהתחילו את לימודיהן בפקולטה במהלך 2013.

 


צילומים וכתבה מתוך:הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל > Archive >