סיור בטייסת

 

 ביקור בבסיס טיס בחצור, חיל אויר      

פעילות לתלמידות כיתות ח'- י"א.     

הביקור כלל:                                                                     

1. סיור בבסיס טיס בחצור,

2. סיור בטייסת קרב,

3. חדרי סימולטור טיסה

4. פגישה עם נווטת 

5. פגישה עם מדריכות סימולטורים.

 

 

תלמידות תיכון חוגים

הסיור בבסיס חיל האויר היה עצמתי ומלא השראה עבור הבנות. הסיור התחיל בהרצאתה של  נווטת, שספרה לבנות על הדרך אותה עברה, עד שהגיעה לתפקידה הנוכחי, החל מתקופת לימודיה בתיכון, בה הגבירה את מקצועות הפיזיקה, הכימיה והמתמטיקה (ל - 5 יח"ל ), ועל תרומת לימודי הפיזיקה להצלחתה  בקורס הטיס, אליו גויסו עשרים ושמונה בנות וסיימו ארבע בלבד.  על תכניותיה העתידיות סיפרה, כי בסיום המסלול היא מתעתדת ללמוד רפואה במסלול מקוצר לאקדמאים.

הנווטת ציינה כי בשיבוץ בתפקידי מפתח בצבא, קיים יחס לא שיוויוני בין נשים לגברים, ולכן קראה לבנות לפרוץ דרך, והדגישה בפניהן כי אין גבול לחלומות וליעדים, שאשה יכולה להציב לעצמה.

הנווטת ענתה על אינספור שאלות של הבנות, והמפגש איתה  כמו הדוגמה האישית שהציבה, העלו את המוטיבציה של הבנות להמשיך ולהתפתח בכיוון המדעי.

בסיור בגף הדרכת הסימולטורים, צפו הבנות באימון בזמן אמת של טייסי קרב על סימולטור. לאחר מכן שמעו הרצאה ממדריכת סימולטור בדרגת קצונה.  הבנות שמעו על חשיבות התפקיד ועל הסינון הקפדני שעוברים המתקבלים לקורס, ועל שתוף הפעולה עם אלביט מערכות ומהנדסים בכירים, העובדים יחד עם המדריכים על פיתוח הסימולטורים.  גם היא סיפרה על בחירתה בהרחבת לימודי הפיזיקה ומתמטיקה ל-  5 יח"ל בתיכון , ידע שסייע לה להתקבל לתפקיד מדריכת סימולטור.