חדשות וארועים

11.06.2020 האסטרונאוטית ג'סיקה מאיר בשיחת LIVE עם מורים ותלמידים מישראל. (הרצאת זום)

אחרי 205 ימים בתחנת החלל, 7 שעות של הליכת חלל של נשים בלבד שעשתה הסטוריה,קרן רמון מביאה לילדי ישראל את האסטרונאוטית ג'סיקה מאיר להרצאה בלתי נשכחת. זו תהיה הפעם הראשונה שג'סיקה מרצה מאז שנחתה מהחלל, והיא בחרה לעשות זאת זאת מול קהל ישראלי.

גלו עוד...

29.03.2020 קנגה - ספרינט : הזמנה להשתתפות בתחרות מקוונת לפתרון בעיות מתמטיות

שעשועון קנגורו - ישראל  מזמין את כל תלמידי כיתות ז' - ח' לחוויה של קנגה - ספרינג שהינה תחרות מקוונת קצרה של פתרון בעיות מתמטיות לא שגרתיות.

תחרות א תיפתח ב - 29.03.2020 ותיסגר ב 07.04.2020.

תחרות ב תפתח ב - 19.04.2020 ותיסגר ב28.04.2020

גלו עוד...

24.03.2020 קפה - מדע בזום

רכזת מובילות ומנהלת אשכול פיס בבית ספר רעות, דליה גודמן, פתחה במיזם הנקרא קפה - מדע  בזום. מטרת המיזם הוא לשמור על הקשר האישי עם התלמידים בימי הקורונה. המפגש השני עסק בנקודת מבטו שלההיסטוריון  פרופ' נח הררי על האנושות בצל מגיפת הקורונה.

06.03.2020 סדנאות מדעיות עם דניאלה מלר

 

בנות שכבות ח' ט'  של תיכון עירוני א , השתתפו בסדנאות מדעיות עם דניאלה מלר. 

המפגש החל בשיח על יום האשה ופערים מגדריים.

- בנות שכבה ח' השתתפו בסדנת קוסמטיקה טבעית.

- בנות שכבה ט' השתתפו בסדנת בישול מולקולרי, בה הכינו קוויאר  פטל, ספגטי, סיידר תפוחים, וגלידת אוראו וניל באמצעות חנקן נוזלי.

רכזת התכנית בתאל ממליצה בחום על הפעילות ומדווחת שהבנות נהנו מאוד.

גלו עוד...

04.03.2020 הילה קורח בהרצאת השראה

הילה קורח , אשת תקשורת , מנחה תכניות מדע לנוער, רופאה ואמא לשלושה ילדים, בשיחה עם תלמידות על פריצת הגבולות של עצמך, איך לחלום בגדול  ועל השילוב של עולם התקשורת והמדע. 

גלו עוד...

04.03.2020 סיור בחברת MediSafe

 

אפליקציית מדיסייף עוזרת  לנהל ולקחת תרופות  בזמן ,בעזרת הפלטפורמה הראשונה מסוגה לטלפון החכם המסתנכרנת לענן.

מדיסייף מאפשרת לחברים, לבני המשפחה ולצוות המטפל,.לעזור  לנהל את נטילת התרופות בצורה קלה ובטוחה.היא גם תעזור לעזור לאחרים לנהל את תרופותיהם.

 במסגרת חודש " מדברים  מדע והנדסה" לתלמידי חיפה, סיירו תלמידי תיכון עירוני ג'   בחברת  MediSafe  במסגרת התכנית "MediSchool " של החברה. 

תכני הסיור :

- הצגת תוצרי חקר מטופלים שבוצעו כהכנה לסיור.

- חשיפה לתהליכי החדשנות והיזמות ועל המתחדש בחברה.

- התנסות באפליקציה ולמידת הטכנולוגיה.

 

 

04-17.03.2020 תלמידי חיפה "מדברים הנדסה" בחודש מרץ

תלמידי העיר חיפה  "מדברים הנדסה"   מרץ 2020

סדרת ארועים המתפרשים על פני חודש מרץ 2020.

מיטב חברות ההייטק והמוסדות האקדמיים בחיפה יפתחו את שעריהן בפני תלמידי העיר ויחשפו בפניהם את החידושים האחרונים בעולם ההנדסה, ופריצות דרך טכנולוגיות ישראליות. מפגשים עם מהנדסים ומהנדסות, מדענים ומדעניות, בשיח לא פורמלי, הכרות מקרוב של עולם ההנדסה, וישוחחו על הקשר שבין הלימודים בתיכון לאקדמיה ולאופק תעסוקתי טכנולוגי.

בין הגופים המארחים: הטכניון, אוניברסיטת חיפה, הקריה הרפואית רמב"ם,חברת חשמל, חברת אלביט, חברת ,  חברת אינטל, אשכול פיס, ביוסנס, מדטרוניק ישראל, GSAP, פלוריסטם, שרונה ספייס ועוד. התכנית מיועדת לכיתות ט עד י"א בהתאמה.

גלו עוד...

06.02.2020 יום הסרטן הבינלאומי - פעילות באשכול פיס

 

אשכול הפיס בשיתוף האגף להעצמה חינוכית עיריית חיפה והאגודה למלחמה בסרטן הזמינו  את קהילת המורים והתלמידים למדעים בעיר, לקחת חלק  בהאקתון  לרגל יום הסרטן הבינלאומי.

 

 תלמידי חיפה למען בריאות הקהילה

השתתפו: תלמידים מבתי הספר: רעות לאמנויות, תיכון קרית חיים, עירוני ג', בסמת, עירוני א'. 

 

, התלמידים שמעו הרצאות על אורח חיים בריא, חידושים ברפואה למאבק במחלת הרטן וסיפור אישי של אב על ילד שחלה והחלים .לאחר שהתלמידים נהנו מארוחת בוקר בריאה, הם ישבו עם מנטורים במעגלי קבוצות בהם  התמחו בדרכי מניעה של סוג סרטן אחד. לאחר מכן כל קבוצה הכינה סרטון  שמטרתו להעביר לקהילת בני הנוער, את המסר עליו עבדו בקבוצה.

גלו עוד...

03.02.2020 בסכנין פועלת תכנית במתכונת דומה, לקידום בנות למדע ולתעשייה

ריקי ברוקמן, ,חברת צוות המוביל של "מובילות למדע ולתעשייה"  ו אחראית התוכן המדעי ועל הקשר עם מתנדבים עם האקדמיה והקהילה, מדווחת כי לאחר המפגש שנציגי עיריית סכנין קיימו איתה ועם דר. אסיה לויטה  במאי 2017, בו הביעו נציגי העיריה ענין בתכנית החיפאית, התכנית מופעלת כבר שלוש שנים בסכנין.

 התכנית החלה עם בנות כיתות ח, ונכון להיום פועלת גם בכיתות ט' ו י'.  התכנית מופעלת ע"י כרמלה  גונן ווהצוות המקומי בסכנין. בשלב זה נבחנת אפשרות של מפגש עם בנות התכנית החיפאית שיכלול הכרות ופעילות מדעית. משותפת.